Kontakta oss

Adress & telefon

Besöks- & postadress:
Paviljongvägen 31 
852 40 Sundsvall

Leveransadress:
Hakon Ahlbergs väg 44
852 40 Sundsvall

Sjukanmälan görs varje sjukdag på tel 060-14 95 95, gärna före kl 8:00

SFG telefon 060-14 95 97 
info@sfg.se

Personal, föräldraråd & telefon/mejl

F-3: 060-14 95 94
4-6: 060-14 95 98
7-9: 060-14 95 93
Fritids: 060-14 95 96 / 070-254 37 26
Skolsköterska: 060-14 95 91

Rektor: Anna Lantz 
telefon: 070-346 54 53  mejl: anna.lantz@sfg.se

Namn / A-lag / Funktion / Mejl: 

Ahmed, Lisa F-3, Ma, No lisa.ahmed@sfg.se

Alkazaz, Bachar 7-9  So  bachar.alkazaz@sfg.se

Bakkman, Victoria 4-6, Ma, No victoria.bakkman@sfg.se

Basaric, Azra  Köksbiträde  azra.basaric@sfg.se

Bergman, Tim  F-3 Fritids, Resurs  tim.bergman@sfg.se

Billström, Minna  F-3 Sv, So  minna.billstrom@sfg.se

Castagno, Katarina F-3, Mu katarina.castagno@sfg.se

Dahlin, Marie  4-6 Sv, So  marie.dahlin@sfg.se

Dahlström, Michaela  F-3 Mu, Bi, Idr  michaela.dahlstrom@sfg.se

Hägerström, Per 7-9  Fritids, resurs  per.hagerstrom@sfg.se

Jarnkvist, Per  Trä, metall per.jarnkvist@sfg.se

Jonsson, Josephine 7­-9 Ty, Eng  josephine.jonsson@sfg.se

Jonsson, Malin  F-3  Ma, No  malin.jonsson@sfg.se

Lindh Brånby, Lotta  7-9  So  lotta.lindhbranby@sfg.se

Magnusson, Mimmi  Kurator  mimmi.magnusson@sfg.se

Myrström, Marie  F-3  Förskollärare  marie.myrstrom@sfg.se

Pettersson, Åsa  F-3 Förskoleklass  asa.pettersson@sfg.se

Pousette, Karin Speciallärare karin.pousette@sfg.se

Prim, Linda  F-3 Sv, So  linda.prim@sfg.se

Rahm, Linda  F-3 Sv, So  linda.rahm@sfg.se

Rösth, Madeleine  4-6  Bi, Mu  madeleine.rosth@sfg.se

Selling, Patrik 7-9  Ma, No  patrik.selling@sfg.se

Selling, Viktor  F-3  Elevassistent, fritids  viktor.selling@sfg.se

Sjölén, Anna Karin 4-6 Ma, No annakarin.sjolen@sfg.se

Spjut, Grethe  Skolsköterska  grethe.spjut@sfg.se

Strömståhl, Linda  4-6  Ma, No  linda.stromstahl@sfg.se

Sundstöm, Pernilla  7-9  Sp  pernilla.sundstrom@sfg.se

Teiler, Joakim  7-9  Idr, Hk  joakim.teiler@sfg.se

Toiovonen, Joakim  4-6 Fritids, Resurs, Hk  joakim.toivonen@sfg.se

Wallentin, Jessica F-3 Fritids, jessica.wallentin@sfg.se

Wallentin, Theresa  4-6  Textilslöjd  theresa.wallentin@sfg.se

Westin, Carina  Admin, Resurs  carina.westin@sfg.se

Westin, Ludvig  Kök  ludvig.westin@sfg.se

Åkersten, Carl  F-3 Fritids, resurs carl.akersten@sfg.se

Åström, Cecilia Psykolog cecilia.astrom@sfg.se

Åstrom, Stina 7-9  Sv, eng  stina.astrom@sfg.se

Öhrling, Lars  7-9 Ma, No  lars.ohrling@sfg.se

 Föräldrarådsrepresentanter

Hamlund, Emma  emmahamlund@gmail.com

Lidbom, Hanna  lidbomhanna@gmail.com

Synpunkter och klagomål

Vi har som mål att erbjuda god kvalitet i alla verksamheter. Inget är så bra att det inte kan bli bättre och synpunkter och klagomål bidrar till att utveckla verksamheten.

Den enklaste och snabbaste vägen till lösning är oftast att prata med den  person ärendet gäller och diskutera, på så vis kan du lösa många frågor. Om du inte är nöjd med hanteringen av ärendet, kontakta vår huvudman Hans Bark: hans.bark@sidsjofastigheter.se

© Copyright Sidsjö Fristående Grundskola